تاریخ: 21 Feb 2024
تعداد بازدید: 504

آمادگی کامل دانشگاه اردکان برای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سال 1403

همزمان با سراسر کشور، آزمون مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در صبح و عصر روز جمعه 4 اسفندماه 1402 در دانشگاه اردکان برگزار می‌گردد. همچنین برای اولین بار در دانشگاه اردکان آزمون دوره دکتری نیز در عصر روز جمعه 4 اسفندماه 1402 برگزار می‌گردد.

دکتر محمد شاکر اردکانی، نماینده تام‌الاختیار دانشگاه اردکان در برگزاری آزمون‌های سراسری اعلام کرد همانند سال گذشته امسال نیز دانشگاه اردکان میزبان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور است. وی افزود در آزمون امسال تعداد 488 داوطلب، صبح و عصر روز جمعه هفته جاری در دانشگاه اردکان به رقابت می‌پردازند که از این تعداد 55 درصد زن و 45 درصد مرد می‌باشند. همچنین امسال برای اولین بار آزمون دوره دکتری سال 1403 در عصر روز جمعه با حضور 128 نفر از داوطلبان در محل دانشگاه اردکان برگزار می‌گردد که از این تعداد 38 درصد زن و 62 درصد مرد هستند. آزمون کارشناسی ارشد در قالب یک دفترچه سؤال و پاسخنامه و آزمون دکتری در قالب سه دفترچه سؤال و پاسخنامه شامل زبان انگلیسی عمومی، استعداد تحصیلی و اختصاصی برگزار می‌گردد.

دکتر شاکر اردکانی تصریح کرد کارت داوطلبان این آزمون از روز دوشنبه 30 بهمن‌ماه بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و داوطلبان عزیز چنانچه مغایرتی در خصوص مندرجات کارت مشاهده نمودند می‌توانند از روز چهارشنبه دوم اسفندماه لغایت پنجشنبه سوم اسفندماه به باجه رفع نقص این آزمون واقع در طبقه همکف سازمان مرکزی دانشگاه اردکان صبح از ساعت 8.30 الی 12 و بعدازظهر از ساعت 14 الی 17 مراجعه نمایند. نماینده تام‌الاختیار دانشگاه همچنین خاطرنشان کرد طبق ضوابط موجود امکان تغییر حوزه امتحانی، ثبت‌نام جدید و تغییر رشته آزمون وجود ندارد و هر داوطلب باید مطابق ثبت‌نام خود، در آزمون شرکت کند.

وی در پایان افزود شروع فرایند آزمون صبح ساعت 8 و بعدازظهر ساعت 14.30 خواهد بود و با توجه به دستورالعمل سازمان سنجش کشور درب حوزه امتحانی صبح ساعت 7.30 و بعدازظهر ساعت 14 بسته خواهد شد و پس از بسته شدن درب حوزه امتحانی دیگر امکان حضور و ورود داوطلبان نخواهد بود.

گفتنی است لازم است تمامی داوطلبان براي حضور در جلسه آزمون علاوه بر كارت شركت در آزمون، كارت ملي و یا شناسنامه عکس‌دار، چند مداد مشكي نرم پُررنگ، مداد پاک‌کن و مدادتراش نیز به همراه داشته باشند و بدون کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار اجازه ورود به حوزه آزمون نخواهند داشت.

داوطلبان محترم می‌توانند برگ راهنمای شرکت در آزمون را از لینک زیر دانلود نمایند.

برگ راهنمای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد

برگ راهنمای شرکت در آزمون دکتری