تاریخ: 14 May 2024
تعداد بازدید: 889

دکتر هادی کارگر عضو هیئت علمی دانشگاه اردکان، جزء برترین شیمی‌دانان ایران در سال ۱۴۰۳

برترین شیمی‌دانان کشور در چهار شاخه به انتخاب انجمن شیمی ایران معرفی و با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اردکان به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، برترین شیمی‌دانان سال به انتخاب انجمن شیمی در سالن خوارزمی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و همزمان با بیست و دومین کنگره سه روزه بین‌المللی شیمی ایران در چهار شاخه مختلف شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی معدنی و شیمی‌فیزیک با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت پژوهشی وزارت علوم معرفی و از زحمات آنها تقدیر شد.

سیدمصطفی حبیبی خراسانی در رشته شیمی فیزیک استاد دانشگاه در سیستان و بلوچستان، شایسته دادفرنیا در رشته شیمی تجزیه، استاد دانشگاه یزد،‌ صادق رستم نیا رشته شیمی آلی از دانشگاه علم و صنعت ایران و هادی کارگر شیمی معدنی از دانشگاه اردکان برترین شیمی‌دانان کشور بودند که از آنها تجلیل شد.

محمدرضا ایروانی مشاور عالی رئیس انجمن شیمی در این کنگره و پیش از اعطای جوایز برترین شیمی دانان کشور گفت:بیش از ۱۵۰ نفر از شیمی‌دانان شاخه‌های مختلف را به عنوان شیمی‌دان طی سال‌های در کنگره‌های گذشته به عنوان برگزیده انتخاب کرده‌ایم. از سال ۱۳۷۳ تا ۱۴۰۲ از ۳۸ محقق و استاد شیمی‌عالی تقدیر شده است. در شیمی تجزیه نیز از ۱۳۷۲ تا ۱۴۰۱، ۴۰ استاد و محقق به عنوان برگزیده انتخاب شده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین در رشته شیمی فیزیک از سال ۱۳۸۶ تا ۱۴۰۱، ۳۱ استاد و در رشته شیمی معدنی از ۱۳۸۸ تا ۱۴۰۲، ۳۴ نفر از محققان و استادان برگزیده و تقدیر شده‌اند.

بیست و دومین کنگره سه روزه بین‌المللی شیمی انجمن شیمی ایران از امروز به مدت سه روز با حضور شیمی دانان برتر کشور و اعضای انجمن شیمی در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار می‌شود.