سه طرح دانشگاه اردکان در بین طرح‌های برگزیده دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور در سال 1402

تاریخ: 05 Feb 2024
تعداد بازدید: 886

سه طرح دانشگاه اردکان در بین طرح‌های برگزیده دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور در سال 1402

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اردکان؛ پیمان صالحی معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری در نامه‌ای با اشاره به نقش پژوهش در توسعه جوامع و نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در این موضوع و همچنین لزوم ارتباط آنها با صنایع و دستگاه‌های اجرایی، این ارتباط را در سال‌های اخیر بیش از گذشته پررنگ دانسته و ماحصل آن را قراردادهای مهمی می‌داند که در این راستا منعقد گردیده است.

بر این اساس دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت عتف با مشارکت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، 155 طرح برگزیده سال 1402 را در کتابچه‌ای گردآوری کرده است که در بین آنها به 3 طرح از دانشگاه اردکان نیز اشاره شده است.  
در این مجموعه؛ طرح آقای دکتر محمدرضا برزگر بفروئی با عنوان «برنامه‌نویسی و اجرای سیستم اتوماسیون  صنعتی خط تراش نیپل گرافیتی سالن 2 ماشین‌کاری شرکت نوین الکترود اردکان»، طرح خانم دکتر اکرم بمانی با عنوان «تدوین استراتژی‌های مبتنی بر رویکرد مدیریت سبز در صنعت فولاد غدیر ایرانیان اردکان» و طرح آقای دکتر محمدصادق صفائی فیروزآبادی با عنوان «تولید داروی الکتروایمنوبالانس برای درمان و پیشگیری از عوارض استرس‌های واکسیناسیون، حمل و نقل، اسهال و تب در دام، طیور و آبزیان»، به عنوان طرح‌های پژوهشی برگزیده معرفی شده است.

روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه، ضمن قدردانی از این سه عزیز، این افتخار را به تمام جامعه علمی دانشگاهیان و شهرستان اردکان تبریک گفته و تدوام این موفقیت‌ها را از خداوند علیم‌ مسئلت دارد. امید است با استقرار نظام مسائل و جهت‌دهی فعالیت و تحقیقات شاهد اثربخشی حوزه آموزش عالی در رفع نیازهای جامعه و صنعت باشیم.